cypr gdzie tanio wynająć auto

Tani wynajem samochodu na Cyprze

W tym artykule przedstawiam nasz sposób na tani wynajem samochodu na Cyprze. To stosunkowo niewielka wyspa, która idealnie nadaje się na road trip. Jednego dnia możesz być i w górach, i na plaży. Kilkudniowa, niespieszna objazdówka samochodem to bardzo dobry pomysł na poznanie tego kraju!

Skorzystaj z lokalnej wypożyczalni!

Z naszego researchu wyniknęło, że najlepsze ceny oferują lokalne wypożyczalnie. Duże, międzynarodowe firmy, choć najbardziej znane, mają zazwyczaj mniej korzystne oferty, często dodatkowo płatne ubezpieczenie czy obowiązkowy depozyt.

Aby znaleźć tani samochód z lokalnej wypożyczalni na Cyprze, polecam wyszukiwarkę LocalRent. To właśnie dzięki niej udało nam się naprawdę sporo zaoszczędzić! LocalRent grupuje na swojej stronie lokalne wypożyczalnie, dzięki czemu możesz wybrać taką, która oferuje najlepsze ceny w wybranym przez Ciebie terminie. Nie musisz przeglądać dziesiątek stron internetowych wypożyczalni – wszystko jest w jednym miejscu! Ceny i inne szczegóły rezerwacji sprawdzisz poniżej ↓

Warunki wynajmu samochodu na Cyprze przez LocalRent

Jak widzisz powyżej, ceny są naprawdę świetne, szczególnie w porównaniu do innych, międzynarodowych wypożyczalni na wyspie. Dodatkowo im dłuższy okres najmu samochodu, tym niższa będzie cena za dzień. Warto też rezerwować auto z jak największym wyprzedzeniem. To również może pozytywnie wpłynąć na cenę.

Rezerwując samochód przez LocalRent, otrzymasz tak naprawdę auto z lokalnej wypożyczalni z wybranego miasta. Podczas rezerwacji zwróć uwagę na rodzaj i zakres ubezpieczenia. Super wygodną opcją jest dostarczenie samochodu na lotnisko zaraz po Twoim przylocie. W zależności od wypożyczalni ta usługa może być darmowa lub dodatkowo płatna. Alternatywą jest dostarczenie auta pod wybrany przez Ciebie adres w mieście lub jego odbiór w biurze wypożyczalni. Wybierz tę opcję, która najbardziej Ci pasuje 😉

Wszystkie rezerwacje możesz bezpłatnie odwołać do 7 dni przed datą odbioru (30 dni w przypadku samochodów z kategorii SUV, Luxury lub Convertibles). Wiele samochodów ma też wliczoną w cenę opcję bezpłatnego odwołania rezerwacji do 24 h przed odbiorem samochodu! Poznasz ją po ikonce zielonej tarczy:

Cypr - tani wynajem auta, darmowe odwołanie w LocalRent

Wiele ofert nie wymaga wpłacenia żadnego depozytu. Po dokonaniu rezerwacji wpłacasz jedynie zaliczkę (przeważnie ok. 15-20% całej kwoty). Resztę zapłacisz przy odbiorze samochodu (kartą lub gotówką – sprawdź w szczegółach rezerwacji). Przed terminem odbioru auta pracownik lokalnej wypożyczalni skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów przekazania samochodu. Pamiętaj, żeby w formularzu rezerwacji podać swój numer WhatsApp lub Telegram. W przypadku anulowania rezerwacji (w terminie!) zaliczka zostanie Ci zwrócona w całości.

Jeśli Twoja rezerwacja będzie wymagać wpłacenia depozytu, może być wymagana karta kredytowa (nie debetowa – to ważne!). Karta musi być wydana na tę samą osobę, której dane widnieją na rezerwacji.

Aby wynająć na Cyprze auto przez LocalRent, kierowca musi mieć co najmniej 25 lat i posiadać prawko od 3 lat lub więcej.

Przed wypożyczeniem zapoznaj się z pełnym regulaminem.

AKTUALIZACJA sierpień 2023 – z usług LocalRent skorzystaliśmy ponownie w Gruzji i na Teneryfie i za każdym razem byliśmy bardzo zadowoleni 👍

Wynajem samochodu na Cyprze – kilka porad

Kilka dodatkowych porad przed wypożyczeniem samochodu na Cyprze:

  • na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny, a kierownica jest zazwyczaj po prawej stronie. Jeśli stresuje Cię jazda po lewej stronie albo jest to Twój pierwszy raz, polecam wybrać samochód z automatyczną skrzynią biegów 😉
  • pamiętaj, że samochodem wypożyczonym z LocalRent nie możesz wjechać do Cypru Północnego (teren cypryjski okupowany przez Turcję)
  • większość wypożyczalni nie pozwala jechać do miejsc, gdzie drogi są nieutwardzone lub w bardzo złym stanie. Zawsze sprawdzaj zakazane trasy w warunkach wypożyczenia
  • przy odbiorze samochodu zrób zdjęcia albo nagraj film całej karoserii oraz wnętrza. Może to być pomocne w przypadku konieczności dochodzenia, czy jakieś uszkodzenie powstało z Twojej winy. Nam się to nigdy nie przytrafiło, oddawanie samochodu było zawsze bezproblemowe, ale lepiej mieć podkładkę 😉

Jak wygląda jazda po cypryjskich drogach?

Tutaj w zasadzie nie ma zbyt wiele do napisania – po Cyprze jeździ się świetnie! Dla kierowcy z Polski jedyna nowość to tak naprawdę ruch lewostronny. Sama jazda jest spokojna, mieszkańcy jeżdżą kulturalnie i przestrzegają przepisów – nie kojarzę przypadków brawury. W większości miejscowości bez problemu znajdziesz bezpłatny parking.

Co ciekawe, zgodnie z prawem na Cyprze, wszystkie samochody z wypożyczalni mają czerwone tablice rejestracyjne. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, bo lokalni kierowcy od razu wiedzą, że taki kierowca to najprawdopodobniej turysta. Dzięki temu jest szansa, że przymkną oko na Twoje niepewne poruszanie się czy dłuższe szukanie adresu 😄 Z drugiej strony takie oznakowanie może być ułatwieniem dla złodziei, dlatego nigdy nie zostawiaj w aucie niczego na widoku!

Wymagane prawo jazdy na Cyprze

Na Cyprze nie potrzebujesz międzynarodowego prawa jazdy. W zupełności wystarczy polski dokument prawa jazdy.

Co zobaczyć na Cyprze samochodem?

Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie Cypru samochodem (co bardzo polecamy!), koniecznie zajrzyj do wyróżnionych relacji o Cyprze na naszym Instagramie. Pokazujemy tam gotowe trasy na objazdówkę, ciekawe i piękna miejsca do zobaczenia na wyspie i podpowiadamy, gdzie dobrze zjeść 😋 Może będzie to dla Ciebie inspiracja do zaplanowania własnego cypryjskiego road tripa!